Keudan toiminta poikkeustilanteen aikana. Lue lisää >

Kumppanuusverkostot

Keuda on aktiivinen verkostovaikuttaja ja verkoston kuuntelija. Erityisen tärkeänä osana verkostoamme ovat elinkeinoelämä ja työelämäasiakkaat, joiden tarpeita kuuntelemme systemaattisesti sekä tuemme kasvu- ja kilpailukykyisyyttä tehokkaalla yhteistyöllä. Elinkeinoelämä ja työelämäasiakkaat työllistävät Keudan opiskelijoita ja ovat aktiivisesti mukana palvelujemme kehittämisessä kumppanuusverkostojen kautta.

Kumppanuusverkostot ovat toimialakohtaisia. Verkostoja koordinoivat asiakkuuspäälliköt ja koulutusjohtajat. 

 

Kumppanuusverkostojen kokoonpanot 

Autoalan työelämäkumppanuusverkosto 
asiakkuuspäällikkö Michael Ek
koulutusjohtaja Outi Tuomivaara

Yritysedustajat  
Tommi Tuominen Mäkelän autotalot 
Kari Virolainen Mäntsälän Carpojat Oy
Ari Vähämöttönen Järvenpään Auto-Arita Oy
Arto Kauppinen Euromaster
Mikko Laakso Hessumobiili
Raimo Stenvall Kuljetus R.Stenvall Oy
Niclas Tåg Uudenmaan työ- ja elinkeinotoimisto
Tommi Pispala Autohuolto T.Pispala Oy
   
Keudan edustajat  
Outi Tuomivaara Koulutusjohtaja
Michael Ek Asiakkuuspäällikkö
Jaakko Ristolainen Toimialapäällikkö

 

Logistiikka-, kuljetus- ja varastopalvelujen työelämäkumppanuusverkosto
asiakkuuspäällikkö Vesa Riekki
koulutusjohtaja Rita Simola

Yritysedustajat  
Anders Rönnqvist Kuljetus Järvimäki Oy
Päivi Virtanen-Gill Staples Finland Ltd
Jussi Mäkelä Kuljetus R.Stenvall Oy
Tuukka Pajula Posti/Transval Group
   
Keudan edustajat  
Janne Jussila Toimialapäällikkö
Jani Järvinen Tiimiesimies
Vesa Riekki Asiakkuuspäällikkö

 

Teknologiapalvelujen työelämäkumppanuusverkosto
asiakkuuspäällikkö Jorma Käyhkö
koulutusjohtaja Arto Lehtola

Yritysedustajat  
Pekka Bollström Jarparo Oy
Antti Mäkelä Kellokosken koneistus
Olli Rantala Kavo Kerr Group Finland 
Antti Tiainen Marioff  Corporation Oy
Markus Voutilainen Europress 
Esa Laatikainen Dayton Oy
Tuomas Raejärvi Sähkötalo Oy
Nyrki Laine Nivos OY
Petri Seppälä VR Fleet care
Jyrki Ravantti Rocla Oy
Toni Kyösti Boltzoni- Auramao
   
Keudan edustajat  
Jorma Käyhkö Asiakkuuspäällikkö
Kari Ylihakola Tiimiesimies
Arto Lehtola Koulutusjohtaja
Riikka Siitonen Toimialapäällikkö

 

Rakennusalan työelämäkumppanuusverkosto
asiakkuuspäällikkö Jorma Käyhkö
koulutusjohtaja Outi Tuomivaara

Yritysedustajat  
Eero Lahtinen Pallasrakennus Oy
Marit Sivén Matti Eklund Oy
Jari Renlund Skanska
Leevi Unkuri Scotu Oy
Ahti Niskanen Rakennusteollisuus RT  
Juha Suvanto Rakennusteollisuus RT (varamies)
Alaksi Auer SRV
Jyri Nyberg Rakennustoimisto Nousiainen Oy
Taina Källi K-rauta
Ari Koli Rakennusliitto, Uudenmaan aluetoimisto
   
Keudan edustajat  
Outi Tuomivaara Koulutusjohtaja
Jorma Käyhkö Asiakkuuspäällikkö
Kimmo Mantela Toimialapäällikkö
Jaakko Ristolainen Toimialapäällikkö
Jari Haapala Toimialapäällikkö
Aki Koski  Tiimiesimies

 

Puutarha-alan työelämäkumppanuusverkosto
asiakkuuspäällikkö  
koulutusjohtaja Outi Tuomivaara

Yritysedustajat  
Juha Lappalainen Elämystuotanto Hymnus Oy
Pirjo Kosonen Vantaan kaupunki, viheralueyksikkö
Eija Jakobsson Husulan puutarha Oy
Kaijus Ahlberg Puutarhatoimisto Ahlberg
Satu Sokkinen L&T viherpalvelut
Katja Hyvönen Viherpalvelut Hyvönen
   
Keudan edustajat  
Mika Lindqvist Toimialapäällikkö 
Outi Tuomivaara Koulutusjohtaja 
Kirsi Tuominen tiimiesimies
Tiina Luhtaniemi tiimiesimies

 

Maatalous- ja metsäalan työelämäkumppanuusverkosto
asiakkuuspäällikkö  
koulutusjohtaja Outi Tuomivaara

Yritysedustajat  
Markku Koivisto Hutkon tila
Timo Leirimaa Metsänhoitoyhdistys
Helena Rautala Helsingin Yliopisto/Saaren yksikkö
Kimmo Hovi Hovin tila
Minna Laiho Renkomäen tila
Jaakko Holsti MTK Uusimaa
Jarmo Keskinen Pro Agria
Esa Heikkilä Sähköpalvelu Esa Heikkilä Oy
   
Keudan edustajat  
Outi Tuomivaara Koulutusjohtaja
Mika Lindqvist Toimialapäällikkö
Jenni Päivähonka tiimiesimies

 

Liike-elämän palvelujen työelämäkumppanuusverkosto
asiakkuuspäällikkö Ari Ikävalko
koulutusjohtaja Timo Hakkarainen

Yritysedustajat  
Jarno Rinnekangas Nelonen Media
Liisa Nikkilä  Vantaan kaupunginkirjasto
Henri Suhonen Drawery Workshop
Maaria Märkälä   
Margit Lindholm Elido Oy
Seppo Oksa ISO Consulting Oy
Kati Liikanen Uudenmaan Yrittäjät ry
Pertti Salovaara Keski-Uudenmaan Uusyrityskeskus ry
Kari Kuosmanen Kesko Oyj
Tarja Jussila Lentävä Lapanen Oy
Niina Salo  Kreditte Ky
Karri Himberg K-Supermarket Pajala
Mikael Siren Seroprint Oy
Santeri Suomela Salla-keittiöt 
   
Keudan edustajat  
Ari Ikävalko Asiakkuuspäällikkö
Elina Rantala Asiakkuuspäällikkö
Suvi Päivärinta Toimialapäällikkö
Timo Hakkarainen Koulutusjohtaja
Annika Lönnqvist Toimialapäällikkö

 

Palvelualojen työelämäkumppanuusverkosto
asiakkuuspäällikkö Irja Ylönen
koulutusjohtaja Arto Lehtola

Yritysedustajat  
Anne Holma-Lehtinen Krapihovi Oy
Sirpa Bäckström Uudenmaan Herkku Oy
Niko Puruskainen Primula
Elisa Koivuluoma  Keravan kaupunki, Kaupunkitekniikka
Ikonen Johanna Järvenpään ateria- ja siivouspalvelut Jatsi Oy
Elli Velling ISS Palvelut
Iris Vikman Nurmijärven kunta, Aleksia-liikelaitos
Kirsi Hanski Tuusulan kunta
   
Keudan edustajat  
Eira Bani Toimialapäällikkö
Teija Lähdeviiki Tiimiesimies
Tiina Joensuu Tiimiesimies
Marketta Yliniemi Tiimiesimies


Hyvinvointialojen työelämäkumppanuusverkosto
asiakkuuspäällikkö Sirpa Tuomisto
koulutusjohtaja Rita Simola

Yritysedustajat  
Merja Winha-Järvinen Nurmijärven kunnan nuorisotoimi
Jari Pakkila Keravan kaupungin nuorisotoimi
Mikko Lindqvist Eteva
Lassi Puonti Sipoon kunta/ toimintakeskus Risteys
Anu Puro Järvenpää
Mirja Lindqvist Tuusulan ASR-palvelut Oy
Sirkka Väistö Sopimuskoti
Hannele Koskinen Keravan kaupungin varhaiskasvatus
Hannamari Halinen Tuusulan kunnan varhaiskasvatus
Mari Korhonen Nurmijärven kunnan varhaiskasvatus
Tuula Laasanen (varalla
Paula Laasanen, Jenna Salin
Niitty-Nummen Hoitokoti Oy
Jussi Virtanen Kepakoti Oy
Tiina Hast Mäntsälän kunnan työllisyysasiat
Pekka Pulkkinen Nurmijärven klubitalo
Avoin Tuusulan kunnan vapaa-aikapalvelut
Jaakko Antikainen Keski-Uudenmaan SOTE-kuntayhtymä
Teemu Purojärvi Mehiläinen
Tuija Kanto-Hannula Helsingin diakonissalaitokset Hoiva
   
Keudan edustajat  
Sirpa Tuomisto asiakkuuspäällikkö
Kaisa Aho toimialapäällikkö
Rita Simola koulutusjohtaja

 

Hius- ja kauneusalan työelämäkumppanuusverkosto
asiakkuuspäällikkö Sirpa Tuomisto
koulutusjohtaja Rita Simola

Yritysedustajat  
Kati Aaltonen Eufora
Sanna Pukki Casat Beauty
Hanna Niskanen Artemis City Spa
Camilla Kaipainen CK Beauty
Nina Laitinen Korson Fiilis
Päivi Antero Oulunkylän kuntoutussairaala
Hanni Holmala LuXhair
Isa Tolmunen PrimaHius 
Mari Orlo Marieliina
   
Keudan edustajat  
Kaisa Aho Toimialapäällikkö
Päivi Kauraharju-Järvi tiimiesimies
Sirpa Tuomisto Asiakkuuspäällikkö
Rita Simola Koulutusjohtaja

 

Tekstiili- ja muotialan työelämäkumppanuusverkosto
asiakkuuspäällikkö Irja Ylönen
koulutusjohtaja Arto Lehtola

Yritysedustajat  
Matti Johansson Oulun Keskuspesula/Puhdaspalveluketju
Auri Kohola Suomen Tekstiili & Muoti
Minna Gröhn Artistiasu
Paavo Martikainen Puro Tekstiilihuoltopalvelut Oy
Paula Malleus Remake Ekodesign Oy
Nina Sarin-Seliverstov  Tyykipuoti
Raisa Örn  SOL Pesulapalvelut
   
Keudan edustajat  
Eira Bani Toimialapäällikkö
Sari Mallat Opettaja

Yhteyshenkilöt

Myynti- ja asiakkuuspäällikkö
Yhteiset

Kirsi Talikainen

050 415 0857